Studio Sapunica – autentični bh. proizvodi izrađeni s ljubavlju

Ljubav prema prirodi, posvećenost i strast prema ručnom radu su glavne odlike svakog proizvoda koji iziđe iz Sapunica Studija.

Bilo da tražite njegu tijela za sebe, one koje volite ili savršen bosanskohercegovački poklon u koji su uneseni kvalitet, ljepota i zdravlje, nezaobilazane su radnje i Sapunica Studio koji se nalazi u Sarajevu.

Mirjana i Vedran Hasanagić su nas poveli na putovanje kroz Sapunica Studio pokazujući proces izrade proizvoda i pojašnjavajući kako duže od deset godina osvajaju srca lokalnih stanovnika i turista a sve je počelo iz ljubavi prema prirodnim proizvodima i želji da ponude nešto autentično bosanskohercegovačko, ali i  visokokvalitetno.

„Ideja je započela kao hobi i strast prema ručnom radu, ali brzo se razvila u ozbiljan posao kada smo primijetili koliko ljudi cijene proizvode koji su prirodni, sigurni i pažljivo izrađeni“, kazala je Hasanagić.

Većina proizvoda napravljena je od prirodnih sastojaka. Ukoliko trebaju da dodaju sastojke poput mica boja ili ekološkog glittera, pojašnjavaju da biraju proizvode s provjerenim sigurnosnim certifikatima i drugim sigurnosnim aspektima.

„Materijale biramo pažljivo, surađujući s lokalnim dobavljačima kad god je to moguće“, istakli su Hasanagići.

Više od stotinu različitih proizvoda

Proizvodi koji se mogu naći u radnjama Hasanagića su ručno rađeni sapuni, mirisne i masažne svijeće, kolekcija šećernih pilinga, kupke i drugi proizvod, ali i prirodni parfemi koji su alternativa komercijalnim mirisima. U radnjama se može pronaći preko stotinu različitih proizvoda.

Vođeni autentičnošću, održivosti, poštovanjem prema prirodi i ručnim radom, Hasanagići navode da prave proizvode koji njeguju tijelo i dušu.

„Naši ručno rađeni sapuni i masažne/mirisne svijeće su apsolutni hit među kupcima. Posebno su popularni sapuni i svijeće sa cvijetnim, voćnim i mošusnim mirisima“, kazala je Hasanagić, dodajući da veliku pažnju privlače šećerni pilinzi i uljni prirodni parfemi zbog jedinstvenih mirisa i kvalitete.

Prema riječima Hasanagića, sapuni su izrađeni od prirodnih ulja i biljaka, i bez obzira da li volite umirujući miris lavande ili osvježavajuće citrusne note, vaša koža će od ovih sapuna dobiti duboku hidrataciju i osjećaj mira.

Sa mješavinom prirode, luksuza i autentičnosti, Sapunica Studio ima nešto za svakoga. Foto: Sapunica Studio Facebook.

Osjećaj mira, opuštanja i luksuza možete dobiti uz mirisne, dekorativne i masažne svijeće koje možete pronaći u radnjama Sapunica Studija, a koje su rezultat ujedinjenih snaga sa poznatim bosanskohercegovačkim brendom Svijeće.ba.

„Ova saradnja donosi savršenu harmoniju luksuzne njege tijela i očaravajuće atmosfere. Sve je izrađeno s ljubavlju i pažnjom prema detaljima. Na jednom mjestu, možete pronaći vrhunsku kolekciju sapuna i svijeća koji odišu bosanskom tradicijom, kvalitetom i autentičnošću“, kazala je Hasanagić.

Ukorijenjenost u bosansku tradiciju

Pilinzi su mješavina prirodnih ulja, maslaca i šećernih kristala koji poliraju kožu do glatke, sjajne površine. Hasanagići ističu 24Ksugar Scrub, spoj shea maslaca, kokosovog ulja i ekoloških šljokica s neodoljivim mirisom mošusa i ambera, navodeći da „ovaj eksfolijator ostavlja kožu svilenkasto mekom i sjajnom“.

Za one koji vole egzotično, tu je Tumeric and Lemon Sugar Scrub, kombinacija kurkume i osvježavajućeg limunovog ulja. Savršen je, kako kažu Hasanagići, za revitalizaciju umorne kože, dajući joj prirodni sjaj i svježinu.

Za one koji preferiraju luksuz kroz mirise, kreirali su liniju prirodnih parfema koji se izrađujući na bazi jojobinog ulja a što osigurava dugotrajnost mirisa bez štetnih posljedica. Možete birati između cvjetnih nota lavande, toplih i senzualnih tonova ambera ili egzotičnih mješavina božura i ruže.

Općenito za sve proizvode Hasanagići kažu da nisu samo luksuzni već su ukorijenjeni u bosanskoj tradiciji.

„Svaki proizvod je ručno izrađen ovdje u Sarajevu, što ga čini idealnim autentičnim bosanskim poklonom za turiste koji žele ponijeti dio ovog prelijepog grada sa sobom“, naveli su.

Najveći izazov u radu im predstavlja konkurencija uvoznih proizvoda zbog niže cijene i kvalitete, kao i visok trošak kvalitetnih sastojaka. Uz to, edukacija potrošača o vrijednosti i sigurnosti prirodnih proizvoda zahtjeva vrijeme i trud.

Kako bi izbalansirali kreativnost i poslovne aspekte što se tiče proizvodnje i upravljanja, odgovaraju da timski rade na razvoju proizvoda, ali i koriste digitalne alate za upravljanje i organizaciju posla.

„Kreativnost nam daje slobodu da stalno unapređujemo naše proizvode, dok nas poslovna strana motiviše da osiguramo održivost i rast biznisa“, pojasnili su Hasanagići, navodeći da imaju profesionalnu radionicu i dva prodajna mjesta u Sarajevu, mnogo znanja, iskustva i vjernih kupaca, te da su vlasnici biljne apoteke Aromatica na Baščaršiji.

Poslovni put Hasanagića započeo je 1988. kada su otvorili prvu biljnu apoteku u Sarajevu, dok se više od deset godina bave ručnom izradom sapuna, svijeća i drugih proizvoda.

OSZAR »

Aida je studentica treće godine preddiplomskog studija na Internacionalnom univerzitetu u Sarajevu, smjer Političke nauke i međunarodni odnosi na Fakultetu za poslovanje i administraciju. Završila je Prvu gimnaziju u Sarajevu. Aida je aktivna volonterka u svojoj zajednici, prvenstveno radeći s organizacijama usmjerenim na zaštitu i spašavanje životinja. Njeno glavno područje interesa leži u politici zaštite okoliša, gdje želi kombinirati akademsko znanje s praktičnim angažmanom kako bi promovisala održivija rješenja u budućnosti.

Vezani članci

Otpor i aktivizam LGBTQI+ zajednice u Bosni i Hercegovini
LGBTQI+ aktivisti su 2019. godine u Bosni i Hercegovini (BiH) u Sarajevu organizovali prvu Povorku ponosa. Događaj je popraćen međunarodnim medijima i dobio je niz pozitivnih reakcija zbog svog značaja. Akademsko istraživanje čak je pokazalo da je događaj pomogao promjeni javnog mišljenja prema ovoj zajednici među stanovnicima Sarajeva.
Uspavanka za Mladenku: sjećanje na Grabovicu
Predstava „Uspavanka za Mladenku“ na dokumentarno-poetski način, vrlo otvoreno problematizira zločin nad hrvatskim civilima iz sela Grabovica iz septembra 1993. godine. Toga dana pripadnici Armije Republike Bosne i Hercegovine (ARBiH) ubili su 33 hrvatska civila, od kojih je najstarija osoba imala 87 godina, a najmlađa tek 4 godine. Predstava je autorski projekt Seada Đulića, a izvodi ju Mostarski teatar mladih (eMTeeM).

Komentarišite

Vaša email adresa neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *



Dobitnici Nagrade za interkulturalna dostignuća od strane Austrijskog federalnog ministarstva za Evropu, intergracije i spoljne poslove.

Post-Conflict Research Center
Prijavite se na našu mailing listu
OSZAR »